Информация

Введення об’єкта в експлуатацію в Україні

Введення об’єкта в експлуатацію в УкраїніПереконатися, що будівля проста у використанні, обслуговуванні та відповідає очікуваним показникам споживання енергії та води – це нелегке завдання. Тому введення в експлуатацію об’єктів є важливим інструментом.

Введення в експлуатацію передбачає контроль за тим, щоб продуктивність будівлі відповідали плану. Цей процес забезпечує належне функціонування будівель після заселення мешканців.

Що таке послуги введення об’єкта в експлуатацію?

Введення в експлуатацію – це процес введення в експлуатацію установок будівлі за контрактом з власником, який виконується особою, яка не входить до монтажної компанії. Це можна зробити як в новому будівництві, так і в повністю відремонтованих проектах. Його функція полягає в тому, щоб переконатися, що будівля функціонує відповідно до інструкції з експлуатації та працює належним чином.

Щоб ввести в експлуатацію об’єкт, треба почати з документу вимог власника. Цей документ, складений майбутнім власником будівлі (забудовником), визначає вимоги, які забудовник висуває до проектувальників щодо ефективності та експлуатаційних характеристик будівлі (висока енергоефективність, відповідність нормам енергоефективності, екологічні умови в приміщенні, якість, стійкість тощо).

Розробники повинні переконатися, що в проекті вже враховано відповідність цим вимогам. З цієї причини, щоб гарантувати, що проектні документи відображають вимоги клієнта, процес введення в експлуатацію слід розпочинати на ранній стадії проекту шляхом проведення ретельного аналізу проекту.

Введення в експлуатацію будівель: елементи та чинники

Оцінити вартість введення об’єкта в експлуатацію.

Відповідальною за процес введення в експлуатацію є особа, яку наймає розробник проекту. Першим завданням буде зрозуміти вимоги власника, а потім перейти до розгляду проектної документації. Замовник повинен переглянути документи про закупівлю та проект і надати звіт, щоб необхідні пункти за необхідності були переглянуті.

Тести поділяються на передфункціональні та функціональні. Попередні функціональні випробування проводяться монтажними компаніями, і агент з введення в експлуатацію контролює приблизно 20 % цих випробувань, які проводяться відповідно до попередньо затвердженого протоколу. Після завершення попередніх функціональних випробувань випробування проводяться в присутності наймача, який повинен повідомити про будь-які відхилення та переконатися, що будівля функціонує належним чином.

Які переваги дає будівлям введення в експлуатацію?

Процес введення в експлуатацію приносить величезні переваги об’єкту, оскільки він зменшує проблеми після продажу, приносить користь команді проекту, виявляючи потенційні проблеми до початку будівництва, скорочує та коригує планування та будівництво, і, нарешті, мешканці та користувачі будівлі починають жити в будівлі, яка експлуатується точно так, як задумано.

  • Впорядкування проекту. Шляхом виявлення передчасних відмов в обладнанні, уникнення зупинок і затримок, непередбачуваних аномалій, неочікуваних змін тощо.
  • Мінімізація витрат. В результаті знижуються матеріальні та трудовитрати. Крім того, середня економія енергії в існуючих будівлях становить 16 %, а в новому будівництві – 13 %.
  • Максимізація продуктивності та покращення експлуатації будівлі. Введення в експлуатацію – це якісний процес, який покращує здачу та прийом будівлі, нової чи існуючої. Це доводить, що будівлю спроектовано, побудовано та вона експлуатується відповідно до вимог проекту власності. Іншими словами, власник отримує будівлю, яка надає користувачам ефективні, економічні та стійкі послуги.

Процес введення в експлуатацію стає все більш необхідним, оскільки сьогодні будівлі набагато складніші. Важливо забезпечити належне введення в експлуатацію всіх об’єктів і перевірити, чи все працює точно так, як було заплановано. Власник, проектна команда, користувачі та мешканці будівлі, а також, зрештою, персонал будівлі, отримують вигоду від цього процесу, запобігаючи непередбаченим подіям, знижуючи витрати та покращуючи ефективність, функціональність та стійкість будівлі.